Koło Gospodyń Wiejskich „Z WICHROWEGO WZGÓRZA” w JakubowieKoło Gospodyń Wiejskich „Z WICHROWEGO WZGÓRZA” w Jakubowie

Koło Gospodyń Wiejskich „Z WICHROWEGO WZGÓRZA” w Jakubowie powstało na początku kwietnia 2019 roku. Członkami koła są mieszkanki Jakubowa (w chwili obecnej 32 osoby), kobiety w różnym wieku, pracujące zawodowo, emerytki i rencistki, młode mamy wychowujące dzieci, gospodynie domowe – kobiety, które chcą się integrować, rozwijać, pielęgnować tradycje lokalne oraz promować swoją miejscowość.

Głównym celem Pań z koła jest podejmowanie wszelkich działań na rzecz rozwoju i lepszego życia w miejscowości, w której mieszkają – w Jakubowie.

Pragną by ich miejscowość była atrakcyjna i przyciągała wszystkich mieszkańców. Aby każdy lubił na jej terenie mieszkać, przebywać, odpoczywać, wychowywać dzieci, wnuki i z radością do niej powracał.

Atrakcyjna miejscowość to aktywna miejscowość i o takiej marzą kobietki z „Wichrowego Wzgórza”. Dlatego podejmują wszelkie wyzwania, aby rozpalić w mieszkańcach chęć wspólnego działania, wykonywania prac na rzecz swojej miejscowości, spędzania wolnego czasu razem, uczestniczenia w różnego rodzaju warsztatach, szkoleniach, spotkaniach integracyjnych, zabawach, grach, wycieczkach, imprezach.

Do tej pory zorganizowały pierwsze w historii wsi Jakubów imprezy dla mieszkańców, t.j. festyn z okazji Dnia Dziecka, wycieczkę krajoznawczo-turystyczną w góry, ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków, zabawę „andrzejkową”, wigilię.

Z dumą zawsze reprezentują swoją miejscowość w uroczystościach regionalnych, warsztatach, szkoleniach, spotkaniach.

Z wielkim zapałem i wysiłkiem porządkują oraz upiększają centrum wsi, w którym znajduje się zbiornik wodny (tzw. sadzawka), plac zabaw i siłownia plenerowa.

W Kole działają kobiety mocno zaangażowane w życie społeczne, zawsze chętne do pracy i współpracy. Zapraszamy do członkostwa w Kole Gospodyń Wiejskich „Z WICHROWEGO WZGÓRZA” wszystkich mieszkańców z Jakubowa – razem możemy wiele.

Kontakt

Jakubów ul. Ogrodowa 32
26-400 Jakubów

Zobacz inne organizacje:

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W ZBOŻENNIE

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W ZBOŻENNIE

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W ZBOŻENNIE      Koło Gospodyń Wiejskich w Zbożennie w swojej działalności organizuje spotkania oraz różne imprezy kulturalne i promocyjne dla mieszkańców Zbożenny i zaproszonych gości. Koło uczestniczyło w warsztatach...

Stowarzyszenie „Razem dla Skrzyńska”

Stowarzyszenie „Razem dla Skrzyńska”

Stowarzyszenie „Razem dla Skrzyńska”Stowarzyszenie działa od sierpnia 2015r. Od tego czasu reprezentuje  Gminę i Miasto Przysucha na imprezach okolicznościowych typu dożynki powiatowe, festyny, jarmarki, organizowane na terenie gminy Dni Kolbergowskie oraz przez inne...

Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze

Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze

Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w PrzysuszeTowarzystwo rozpoczęło swoją działalność w 2004 roku. Z chwilą powołania liczyło 19 członków, obecnie działa 23 osoby. Wśród członków, największą grupę stanowią osoby związane z przysuską kulturą i oświatą....

mapa rganizacji